GDPR Illustration

Ta del av våra användarvillkor

Med dataskyddsförordningen GDPR (General Data Protection Regulation) har vi uppdaterat våra användarvillkor så att det framgår vilka uppgifter vi samlar in från dig – och vad vi använder dem till. När du besöker våra webbplatser och appar samlar vi in uppgifter från dig för att förbättra din användarupplevelse. Det inkluderar även vilka annonser vi visar för dig.

  1. Avdelningar
  2. Orter
  3. E-tidning
  1. Shop
  2. Tjänster
  3. Annonsera
  4. Tipsa oss!
  5. Kundcenter

Innehåll A-Ö

Repriser: Se alla våra direktsändningar igen

Det råder ingen brist på idrott i Blekinge.
Här listar vi alla våra direktsändningar som vi har gjort den senaste tiden.
Kolla in någon av alla repriserna. Du kanske själv finns med?
Sport • Publicerad 22 september 2021 • Uppdaterad fredag 10:39
Foto: HENRIK EBERLUND

JULI

• Lördag 9 juli, klockan 14.00, FK Karlshamn United–Ronneby BK

JUNI

• Onsdag 29 juni, klockan 19.00: Kristianopel–Karlshamn United

• Onsdag 29 juni, klockan 19.00: Älmeboda/Linneryd–Sölvesborgs GIF

Tisdag 28 juni, klockan 19.00: Hasslö–Rödeby

Torsdag 23 juni, klockan 19.00: Åryds IK–IFK Karlshamn

Torsdag 23 juni, klockan 19.00: FK Karlskrona–Hässleholms IF

Onsdag 22 juni, klockan 19.00: Växjö Norra–Hörvikens IF

Lördag 18 juni, klockan 16.00: Asarums IF FK–FK Karlskrona

Tisdag 14 juni, klockan 19.00: Högadals IS–Jämshögs IF

Måndag 13 juni, klockan 19.00: Älmhults IF–Hörvikens IF

Söndag 12 juni, klockan 16.00: FK Karlskrona–FC Rosengård

Lördag 11 juni, klockan 14.00: Nosaby IF–Asarums IF FK

Tisdag 7 juni, klockan 18.30: FK Sölvesborg United–Mörrums GoIS FK

Lördag 4 juni, klockan 14.00: Asarums IF FK–Hässleholms IF

Fredag 3 juni, klockan 18.30: IFK Karlshamn–Sölvesborgs GoIF

MAJ

Söndag 29 maj, klockan 14.00: FK Karlskrona–IFK Berga

Lördag 28 maj, klockan 14.00: Lörby IF–FC Staffanstorp

Lördag 28 maj, klockan 13.00: Hovshaga AIF–Hörvikens IF

Fredag 27 maj, klockan 19.00: Ifö Bromölla IF–Vanneberga IF

Onsdag 25 maj, klockan 19.00: Hörvikens IF–Sölvesborgs GoIF

• Onsdag 25 maj, klockan 19.00: Högsby IK–FK Karlskrona

Söndag 22 maj, klockan 16.00: Asarums IF FK–FC Rosengård 1917

Lördag 21 maj, klockan 14.00: FK Karlskrona–IFK Hässleholm

Torsdag 19 maj, klockan 19.00: Kristianopels GoIF–Lyckå FF

Onsdag 18 maj, klockan 19.00: Asarums IF FK–Kristianstad FC

Söndag 15 maj, klockan 17.00: FK Karlskrona/Karlskrona FF U–Rödeby AIF

Lördag 14 maj, klockan 15.00: Sillhövda AIK–Saxemara IF

Lördag 14 maj, klockan 14.00: Älmhults IF–Sölvesborgs GoIF

Fredag 13 maj, klockan 19.00: Johannishus SK–Backaryd SK

Söndag 8 maj, klockan 14.00: FK Karlskrona–Räppe GoIF

Lördag 7 maj, klockan 14.00: Sölvesborgs GoIF–Åryds IK

Onsdag 4 maj, klockan 18.00: Asarums IF FK–FK Karlskrona

Tisdag 3 maj, klockan 18.15: Sölvesborgs GoIF–IFK Karlshamn

APRIL

Lördag 30 april, klockan 14.00: Högsby IK–Asarums IF FK

Lördag 30 april, klockan 13.00: Lörby IF–IS Halmia

Söndag 24 april, klockan 15.00: Kristianstad FC–FK Karlskrona

Lördag 23 april, klockan 14.00: Asarums IF FK–IFK Hässleholm

Fredag 22 april, klockan 18.45: IFK Karlshamn–Växjö Norra IF

Lördag 16 april, klockan 14.00: FK Älmeboda/Linneryd–Hörvikens IF

Lördag 16 april, klockan 14.00: IFK Karlshamn–Ronneby BK

Fredag 15 april, klockan 15.00: FK Karlskrona–Nosaby IF

Onsdag 13 april, klockan 18.30: Ramdala IF–Fjärdsjömåla AIF

Lördag 9 april, klockan 15.30: Asarums IF FK–Räppe GoIF

Lördag 9 april, klockan 13.00: VMA IK–Sölvesborgs GoIF

Fredag 8 april, klockan 19.00: Jämjö GoIF–Jämshögs IF

Tisdag 5 april, klockan 19.00: Upptakt Blekingefyran

MARS

Onsdag 30 mars, klockan 19.00: KaRo IBF–Öjaby Sport, 30 mars 2022

• Söndag 27 mars, klockan 16.00: IFK Karlskrona–Tumba Handboll

• Söndag 6 mars, klockan 17.00: Karlshamns HF–Karlskrona Handboll

• Lördag 5 mars, klockan 14.00: Olofströms IBK–IBK Lund Elit

FEBRUARI

• Lördag 12 februari, klockan 14.00: Olofströms IBK–Mölndals IBF

• Fredag 11 februari, klockan 20.00: FBC Karlskrona 2–Westerviks IBK

• Fredag 4 februari, klockan 19.30: Carlshamns IBK–FBC Karlskrona 2

JANUARI

• Onsdag 12 januari, klockan 10.10: Vi direktsände Mjällby AIF:s första träning

DECEMBER

• Söndag 11 december 13.30: Karlskrona Handboll–Eslövstjejerna

• Fredag 9 december 19.30: Olofströms IBK–Ryds SK

• Lördag 4 december 15.00: IFK Karlskrona–S-hof

NOVEMBER

Lördag 27 november 15.00: Hässleholms IF–Sölvesborgs GoIF

Fredag 26 november 19.30: Gransholms IF–Carlshamns IBK

Söndag 21 november 16.00: IFK Hässleholm–IFK Karlshamn

Söndag 21 november 13.30: Karlskrona Handboll–Vinslövs HK

Lördag 20 november 13.00: Bromölla IF–Rävåsens IK

Lördag 13 november 14.00: FK Karlskrona–Sölvesborgs GoIF

• Tisdag 2 november 19.30: FBC Karlskrona–Slätafly SK IBK

OKTOBER

• Söndag 31 oktober 13.30: Karlskrona Handboll–IF Kristianstad

• Lördag 30 oktober 15.00: Sölvesborgs GoIF–Nosaby IF

• Onsdag 27 oktober 20.00: FBC Karlskrona–Olofströms IBK

• Söndag 24 oktober 14.00: Ifö Bromölla IF–Halmstads BK

• Lördag 23 oktober 14.00: Hörvikens IF–Lyckå FF

• Onsdag 20 oktober 18.30: Kristianopels GoIF–Asarums IF FK

• Söndag 17 oktober 14.00: Nationell hästhoppning, Karlshamns RK

• Lördag 16 oktober 14.00: Nationell hästhoppning, Karlshamns RK

• Onsdag 6 oktober 16.30: Nosaby IF–IFK Karlshamn

• Söndag 3 oktober 13.30: Karlskrona Handboll–Kalmar HK

• Lördag 2 oktober 14.00: IFK Berga–IFK Karlshamn

SEPTEMBER

• Söndag 26 september 17.00: Emmaboda IS–Hällaryds IF

• Söndag 26 september 15.00: Sjöstaden U–Ronneby BK

• Lördag 25 september 15.00: IFK Karlshamn–Sölvesborgs GoIF

• Lördag 25 september 13.00: Ifö Bromölla IF–Trelleborgs FF

• Fredag 24 september 19.00: FK Karlskrona–Asarums IF

Onsdag 22 september 19.00: Krif Hockey–Mörrum Hockey

Onsdag 22 september 19.00: Kalmar HC–Karlskrona HK

Söndag 19 september 16.00: Hällaryds IF–Ifö Bromölla IF

Lördag 18 september 14.00: Asarums IF FK–Kristianstad FC

Tisdag 14 september 19.00: FK Älmeboda/Linneryd–Hällaryds IF

• Söndag 12 september 14.00: Sjöstaden DF U–Lörby IF

• Lördag 11 september 15.00: IFK Karlshamn–IFK Hässleholm

• Lördag 11 september 13.00: VMA IK–IFÖ Bromölla IF

• Onsdag 8 september 18:00: Asarums IF FK–IFK Hässleholm

• Söndag 5 september 14.00: Hällaryds IF–FK Laholm

• Lördag 4 september 15.00: Sölvesborgs GoIF–FK Karlskrona

AUGUSTI

• Lördag 28 augusti 14.00: FK Karlskrona–FC Rosengård

• Onsdag 25 augusti 19.00: Räppe GoIF–FK Karlskrona

• Söndag 22 augusti 14.00: Hällaryds IF–Färjestadens GoIF

• Lördag 21 augusti 15.00: Kristianstad FC–FK Karlskrona

• Fredag 20 augusti 18.30: Sjöstaden DF–Ifö Bromölla IF

Tisdag 17 augusti 19.00: Sillhövda AIK–Jämjö GoIF

• Lördag 14 augusti 15.00: Sölvesborgs GoIF–Asarums IF/FK

• Tisdag 10 augusti 19:00: Jämshögs IF–BK Union

• Söndag 8 augusti 15:00: Räppe IF–IFK Karlshamn

• Söndag 8 augusti 16.00: Listerby IK–Märserums IF

• Lördag 7 augusti 13.00: Kristianopels GoIF–IFK Karlshamn

Onsdag 4 augusti 19.00: Hällaryds IF–Sjöstaden DF

JULI

• Söndag 18 juli: Agility-SM

• Lördag 17 juli: Agility-SM

• Fredag 16 juli: Agility-SM

• Torsdag 15 juli: Agility-SM

• Söndag 11 juli 14.00: FK Karlskrona–Prespa Birlik, fotboll herrar division 2

• Lördag 10 juli 15.00: IFK Karlshamn–Räppe, fotboll herrar division 2

• Onsdag 7 juli 19.00: Asarum–Räppe, fotboll herrar division 2

• Fredag 3 juli 14.00: Nosaby–Sölvesborgs GoIF, fotboll herrar division 2

• Lördag 3 juli 14.00: Åryd–FK Karlshamn United, fotboll herrar division 3

• Lördag 3 juli 16:00: Asarums IF FK - IFK Karlshamn, fotboll herrar division 2

• Torsdag 1 juli 19:00: Jämshög–Sillhövda, fotboll herrar Blekingefyran

JUNI

• Onsdag 30 juni 19:00: Sjöstaden DF–Hällaryds IF, fotboll damer division 1

• Söndag 27 juni 12:00: IFK Karlshamn–Lörby IF, fotboll damer division 2

• Torsdag 24 juni 19:00: Saxemara IF–Hällaryds IF, fotboll herrar division 3

• Torsdag 24 juni, 19.00: Räppe GoIF–Asarums IF/FK, fotboll herrar division 2

• Onsdag 23 juni, 20.00: Kristianstad–IFK Karlshamn, fotboll herrar division 2

• Söndag 20 juni: Sjöstaden–FC Rosengård 1917, fotboll damer division 1

• Lördag 19 juni: Mjällby AIF–Halmstad BK, fotboll träningsmatch under allsvenska uppehållet

• Lördag 19 juni: Ifö Bromölla–Eskilsminne, fotboll damer division 1

• Tisdag 15 juni: Sölvesborgs GoIF - Kristianstad FC, fotboll herrar division 2

• Söndag 13 juni: FK Karlskrona–Balkan, fotboll herrar division 2

Onsdag 9 juni: Nosaby–Asarum, fotboll herrar division 2

Lördag 5 juni: Sölvesborgs GoIF–Räppe, fotboll herrar division 2

Fotnot: Hällaryds IF–Emmaboda IS, 12 juni, saknas tyvärr på grund av ett tekniskt misstag.

MAJ

APRIL

Jerry NilssonSkicka e-post
Bosse JohnssonSkicka e-post
Så här jobbar Blekinge Läns Tidning med journalistik. Uppgifter som publiceras ska vara korrekta och relevanta. Vi strävar efter förstahandskällor och att vara på plats där det händer. Trovärdighet och opartiskhet är centrala värden för vår nyhetsjournalistik.
Välkommen att kommentera

Välkommen att kommentera! Tänk på att hålla dig till ämnet och diskutera i god ton. Visa respekt för andra skribenter och berörda personer i artikeln. Blekinge Läns Tidning och Ifrågasätt förbehåller oss rätten att ta bort kommentarer vi bedömer som olämpliga.