Karlskrona 2010-02-09 | Uppdaterad 2010-02-09
100 000 kronor rikare blev Jimmie Lyckne från Karlskrona i morse när han skrapade tv-triss i Nyhetsmorgon på TV 4.
Jimmie Lyckne fick trisslotten i present av sin sambo Linda Pettersson som också följde med honom till Stockholm där han fick skrapa i direktsändning.
Garantivinsten var 50 000 kronor men slutvinsten blev alltså dubbelt upp.
Grattis vi behöver fler sånna här hjältar!
Congrats m8! Jag tycker du skall använda pengarna till en fest för alla som du gick i skolan med :)... hehe, nej, men hoppas du njuter av dem!
Det var kul och Grattis till dej,låt inte alla asgamar komma nära för det är dom duktiga på när det gäller pengar.
Verkligen roligt att en ung människa vinner.
Först grattis till vinsten,men Simon hoppas du är ironisk! Hjälte? Men i dagen Sverige vet man ju aldrig, här är det fult att tjäna pengar på jobb eller företagande. Det största man kan göra är att vinna på pengar på bingolotte.
Grattis till vinsten.
man kan ju typ säga båt!
Jag glädjer mig åt att du fick din vinst!
Spara inte i fonder för då försvinner pengarna till "storfräsarna". Lev och njut av varenda öre. Det är då du får känna av vinsten. Inte bara titta på en siffra! Kelgar
Nu kanske du kan unna dig ett besök hos frisören och en rakhyvel.
GRATTIS









LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
LÄS MER
SE ALLA JOBB (43 ST.)
ANNONSERA